Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin

"Kawiarenka dla Rodziców"

24 lipca 2015, 14:39 (wiek: 9 lat)

Przekazujemy informację o wspólnej inicjatywie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, skierowanej do rodzin, będących mieszkańcami powiatu świdwińskiego. Kawiarenka dla Rodziców to spotkania, konsultacje i inne formy wsparcia, organizowane od sierpnia do listopada 2015 roku.

Oto treść listu, jaki dzisiaj otrzymaliśmy:

Uprzejmie informujemy, że Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Powiatowy w Połczynie Zdroju wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdwinie rozpoczyna realizację zadania publicznego pod nazwą "Kawiarenka dla Rodziców" współfinansowanego przez województwo zachodniopomorskie.

Realizacja zadania prowadzona będzie w formie spotkań dla rodziców z dziećmi, chcących mile spędzić czas, a jednocześnie skorzystać z porad specjalistów.

W związku z tym zapewniamy:

  • możliwość bezpłatnych indywidualnych konsultacji ze specjalistami: pedagogiem, seksuologiem, terapeutą, kuratorem sądowym zawodowym;
  • pomoc w pisaniu różnych pism urzędowych, np. pozew o rozwód, alimenty itp.;
  • spotkania w miłej atmosferze przy kawie z innymi rodzicami oraz wymianę doświadczeń;

Na spotkania zapraszamy rodziców z dziećmi, gdyż w czasie zajęć (obok w sali) zapewniamy również opiekę i dobrą zabawę dzieciom. Spotkania w "Kawiarenkach dla Rodziców" odbywać się będą:

  • od sierpnia do listopada br.;
  • raz w tygodniu;
  • w godzinach popołudniowych;

Mieszkańców miasta, gminy Połczyn Zdrój i gminy Rąbino zapraszamy na spotkania do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Połczynie Zdroju przy ul. 22-go lipca 4.

Natomiast mieszkańców miasta, gminy Świdwin, gminy Sławoborze oraz Brzeżno zapraszamy na spotkania do siedziby Centrum Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych w Świdwinie przy ul. Wojska Polskiego 27.

Wszelkie informacje będą udzielane w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci w Połczynie Zdroju pod numerem telefonu 608 747 491 oraz w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

źródło: informacja organizatora