Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin

Czas na Rodzinę. Kolejne spotkania z mieszkańcami.

19 maja 2015, 14:34 (wiek: 9 lat)

Powoli zbliżamy się do półmetka tegorocznej edycji kampanii społecznej Czas na Rodzinę. W Oparznie i Klępczewie odbyły się kolejne spotkania z mieszkańcami.

W piątek (15 V) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji we współpracy ze Szkołą Podstawową w Oparznie zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego rodzice mieli okazję porozmawiać o swoich problemach wychowawczych i zasięgnąć porad specjalisty. Wskazówek udzielał terapeuta rodzinny - pani Elżbieta Karnicka, współpracująca z GOPS w Świdwinie. Podczas piątkowych zajęć m.in. tłumaczyła, od czego zależy sukces lub klęska rodziny, jak uniknąć obarczania winą za niepowodzenia partnera, a także dlaczego ważne jest spojrzenie na rodzinę jako system, a nie tylko skupianie się na jej poszczególnych członkach. Uczestnicy dowiedzieli się, jak deficyt kompetencji społecznych i szkolnych oraz nadmierne wymagania rodziców mogą wpływać na zachowanie uczniów i ich kondycję psychiczną.

W poniedziałek (18 V) przeprowadziliśmy kolejne zajęcia komputerowe dla seniorów w Bierzwnicy. Ćwiczyliśmy m.in. korzystanie z wyszukiwarki internetowej, pracę z edytorem tekstu oraz drukowanie. Pomocne okazały się materiały, które wręczyli seniorkom pracownicy GOPS - Iwona Bobik oraz Jędrzej Szynkowski - i które zawierały praktyczne wskazówki, poparte ilustracjami i przykładami. Planujemy jeszcze jedno spotkanie, podczas którego uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób założyć skrzynkę mailową oraz jak wykorzystać jej możliwości.