Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin

Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych

12 maja 2015, 18:30 (wiek: 9 lat) Autor:  GOPS Świdwin

5 maja na całym świecie jest obchodzony Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji, w ramach kampanii Czas na Rodzinę pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie zorganizowali zajęcia w Oparznie i Klępczewie.

We wtorkowych zajęciach, przygotowanych przez pracowników GOPS w Świdwinie ? Iwonę Bobik i Jędrzeja Szynkowskiego ? wzięli udział uczniowie klas 4 i 6. Uczestnicy musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami ? m.in. pisaniem bez wykorzystywania dłoni czy komunikowaniem z zaburzonym słuchem. Drużyny wzięły także udział w quizie, w którym rozprawiły się z najczęstszymi mitami i stereotypami dotyczącymi niepełnosprawności.

Trzy dni później w Klępczewie odbyło się spotkanie, którego uczestnikami byli podopieczni miejscowego Środowiskowego Domu Samopomocy Razem Łatwiej. Spotkanie poprowadziła Iwona Bobik z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie, która przedstawiła podstawowe prawa osób niepełnosprawnych i wyczerpująco odpowiadała na pytania uczestników. Towarzyszyli jej pracownicy Ośrodka- Karina Rysiukiewicz oraz Jędrzej Szynkowski.