Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin

Mikołaj w tarapatach

20 grudnia 2018, 15:27 (wiek: 5 lat)

Dnia 17 grudnia 2018r. o godzinie 10 w Publicznej Szkole Podstawowej w Oparznie odbyła się Zabawa Mikołajkowa pt. ,,Smerfy na tropie Mikołaja" zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Oparznie. Dzieci brały udział w tańcach, zajęciach ruchowych oraz manualnych. Zabawę prowadziły Mikołajkowe Elfy oraz grupa przesympatycznych Smerfów. Były konkursy, smerfne zagadki oraz wskazówki.

Głównym zadaniem dzieci było zdobycie litery do magicznego zaklęcia. Dzięki temu Mikołaj mógł uwolnić się z zasadzki Gargamela i dotrzeć na imprezę by wesoło świętować razem z dziećmi. Dodatkową atrakcją był kącik piękności Smerfetki, w którym dzieci mogły ozdobić swoją twarz malowidłami i brokatowymi tatuażami. Zabawę uświetniały biegi z prezentami, slalom na miotle Gargamela, budowa najwyższych Smerfnych Domków-grzybków i wiele innych.

Ponadto na zakończenie zabawy pojawił się wyczekiwany Mikołaj, który wszystkim milusińskim rozdał słodkie paczki.

Satysfakcji, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy zadowoleni wrócili do domów.  Być może za rok Smerfy także odwiedzą nas niespodziewanie?