Centrum Usług Społecznych w Gminie Świdwin

Rozgrywki Rodzinne w Lekowie

10 listopada 2014, 13:12 (wiek: 10 lat)

Rozgrywki Rodzinne to część projektu Popołudniowa Akademia Zmiany, a zarazem kolejna inicjatywa skierowana do mieszkańców gminy Świdwin. Podobnie jak podczas Festynu Rodzinnego w Krosinie, tak i tym razem głównymi odbiorcami działań były rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Właśnie dla przedszkolaków i dzieci z klas I-III szkół podstawowych organizatorzy przygotowali najwięcej atrakcji, jednak niespodzianki czekały również na dorosłych, którzy w sobotnie przedpołudnie wybrali się do Lekowa.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Świdwin- Zdzisław Pawelec, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdwinie oraz Partnerstwo Lokalne Gminy Świdwin- w szczególności Zespół Szkół w Lekowie wraz ze Szkołą Filialną w Oparznie i Zespół Szkół w Bierzwnicy, które nie tylko udostępniły bezpłatny transport dla uczestników imprezy, ale również wsparły realizację poszczególnych punktów programu. Atrakcji było co niemiara: dmuchańce- zjeżdżalnia i zamek, zabawy prowadzone przez animatora, malowanie twarzy, kącik gier i zabaw, warsztaty tworzenia biżuterii, występy artystyczne i oprawa muzyczna to tylko pierwsze, co przychodzi do głowy. Nie zabrakło poczęstunku- owoców, ciastek, kiełbasek i napojów, a także konkursów z nagrodami. Każdy z uczestników utrzymał drobny upominek, który wręczali Wójt Gminy Świdwin- Zdzisław Pawelec, Radna- Elżbieta Bożek oraz Kierownik GOPS w Świdwinie- Barbara Felska. Prezenty otrzymali także rodzice- każdy z nich otrzymał kalendarz Godziny dla Rodziny!, prezentujący dotychczasowe działania Partnerstwa Lokalnego Gminy Świdwin.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim osobom, które wsparły imprezę- pracownikom Urzędu Gminy, dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom obsługi szkół i punktów przedszkolnych, dyrektorowi Zespołu Szkół w Lekowie- panu Jakubowi Szynkowskiemu- za wsparcie organizacyjne i opiekę nad gośćmi, pani Ewie Wojtów i wolontariuszom ze świetlicy wiejskiej w Lekowie za przeprowadzenie warsztatów tworzenia biżuterii, pani Anecie Kowhan i młodzieży ze świetlicy wiejskiej w Smardzku za przygotowanie scenek, uczestnikom projektu Buduję przyszłość poprzez aktywizację i wiedzę, pracownikom hali w Lekowie, pracownikom Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdwinie, którzy odpowiadali za realizację warsztatów, zespołowi muzycznemu Dubler, animatorom oraz wszystkim tym, których nie wymieniliśmy z imienia i nazwiska, a których wkład był nieoceniony przy organizacji wydarzenia. Poniżej zamieszczamy kilka fotografii z Rozgrywek Rodzinnych i po raz kolejny serdecznie zapraszamy do udziału w innych działaniach projektowych. Na bieżąco odbywają się kółka doświadczania świata, poradnictwo specjalistyczne i zajęcia aktywizacyjne, a już w grudniu kolejna impreza- tym razem wybierzemy się do Bierzwnicy, gdzie odbędzie się Festyn Mikołajkowy. Więcej informacji wkrótce.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu z sobotniej imprezy- jest dostępny pod linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=qOxNRaGsZLE